O nama

Dječji vrtić BUBAMARA sa sjedištem u Knegincu Gornjem javna je predškolska ustanova čiji je osnivač Općina Gornji Kneginec. Sa radom smo započeli 1. Listopada 1997. godine u prenamjenjenoj zgradi nekadašnje osnovne škole.

Od 1. Rujna 2008. godine sa radom započinje podružnica Vrtića u Lužanu Biškupečkom.

Od 08.01.2018. godine  sa radom smo započeli u novoj zgradi Vrtića na adresi Ulica učitelja Vjekoslava Kezele 8.

Vrata vrtića u Knegincu otvorena su svakodnevno od ponedjeljka do petka od 5:15 do 16:15 sati, a u Lužanu B. od 5:30- 15:30 sati.

Djelatnost našeg Vrtića je predškolski odgoj i obrazovanje, te skrb o djeci rane i predškolske dobi (od navršene godine dana do polaska u osnovnu školu).

U Vrtiću se provodi redovni desetsatni i petosatno program odgojno- obrazovnog rada. U redovni petsatni program upisuju se djeca sa navršenih 3 godine starosti.

Odgajatelji su nositelji odgojno-obrazovnog rada, nastojeći maksimalno pratiti i zadovoljavati individualne potrebe i interese djece. Kroz igru i rad s različitim materijalima pomažu u razvoju dječjih kompetencija potičući aktivno učenje u suradničkom, planiranom i poticajnom okruženju.

Stalnim stručnim usavršavanjem kroz stručne skupove, radionice, predavanja, refleksivne praktikume prate suvremene znanstvene spoznaje i podižu kvalitetu odgojno-obrazovnog procesa.
Svoj rad dokumentiraju i prezentiraju na stručnim skupovima, sudjelovanjem na izložbama i smotrama, objavljivanjem stručnih članaka, te kroz organizaciju priredbi i aktivnosti u lokalnoj zajednici.

U našem vrtiću sa djecom rade:

Ravnatelj: Martina Hrnčić

Računopolagatelj: Štefica Bajec

Administrator: Adrijana Hamelec

Odgajatelji. Ivona Lukač, Anita Vincek, Matea Habunek, Vlatka Šibalić, Mirjana Sekol, Andreja Martinčević, Suzana Meštrić, Marija Poljak, Rajka Čuček, Marija Miketek, Branka Ptiček, Petra Cvek, Jelena Neuberg, Tihana Harambašić, Matea Vuradin, Sandra Petrić, Sanja Skupnjak Cindori, Sanja Šestanj, Kristina Cepanec, Ana Zadravec, Natalija Novak

Stručni suradnik logoped: Marina Gran

Stručni suradnik psiholog: Ivančica Harjač